Wirtualne Dni Otwarte
TV@UZ - Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

TV@UZ
Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

Redakcja:

ul. prof. Z. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra
tel.: (+48 68) 328 2874,
                     328 2876

e-mail: tv@uz.zgora.pl

Wyszukiwarka

W poniższe pole wprowadź wyszukiwane hasło, bądź frazę
 

Wrzesień 2012

Alpinarium w Ogrodzie Botanicznym UZ

Poster Image

27 września 2012 r.

 


Karpaty, Sudety, Alpy, Himalaje - to nie jest oferta last minute biura turystycznego adresowana do miłośników wędrówek po górach. To zapowiedź tego, co już wkrótce zobaczymy w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Powstające właśnie Alpinarium ma skupiać roślinność występującą w górach na całym świecie.

 

 

Rozmowa z prof. Tadeuszem Kuczyńskim - nowym Rektorem Uniwersytetu Zielonogórskiego

Poster Image

27 września 2012 r.

 


Prof. dr hab. inż. Tadeusz Kuczyński objął stanowisko Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego 1 września 2012 r. Z nowym Rektorem UZ dla TV@UZ rozmawia Anna Urbańska.

 

 

KONKURS - Usługi Kampusowe PLATON

Poster Image

25 września 2012 r.

 

WYGRAJ TABLET W KONKURSIE na najciekawsze wykorzystanie Usług Kampusowych PLATON!
Na Uniwersytecie Zielonogórskim koordynacją projektu PLATON oraz konkursu zajmuje sie Centrum Komputerowe.
Informacje o konkursie: http://cloud.pionier.net.pl
Termin nadsyłania prac konkursowych mija 5 października 2012 r.

 

 

Fizyka medyczna - ostatnie dni naboru

Poster Image

24 września 2012 r.

 

Są jeszcze wolne miejsca na fizyce medycznej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Rekrutacja trwa do 27 września.
Przypomnijmy, że fizyka medyczna to nowa specjalność, która zostanie uruchomiona na kierunku fizyka techniczna od tego roku akademickiego. Będą to studia inżynierskie, 3,5-letnie. Program, jaki będzie realizowany na tej specjalności ma wyposażyć studentów w niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy w szpitalach i innych placówkach służby zdrowia.
Szczegółowe informacje na temat rekrutacji na specjalność fizyka medyczna oraz trwającego jeszcze naboru na inne kierunki na Uniwersytecie Zielonogórskim można znaleźć na stronie internetowej www.uz.zgora.pl, zakładka REKRUTACJA.

 

 

Złoci medaliści paraolimpijscy to studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego

Poster Image

18 września 2012 r.

 

Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki wywalczyli złote medale na Paraolimpiadzie w Londynie. Piotr jest już od dwóch lat studentem socjologii na Uniwersytecie Zielonogórskim, a Marcin dopiero od tego roku rozpocznie studia na zielonogórskiej uczelni. 18 września rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego przekazał medalistom swoje gratulacje i nagrody.

 

 

 

Po matematyce jest praca

Poster Image

14 września 2012 r.

 

Kierunek studiów "matematyka", oferowany przez UZ będzie od października tego roku kierunkiem zamawianym i znajduje się na ministerialnej liście kierunków kluczowych dla rozwoju polskiej gospodarki. Projekt, który rusza w nowym roku akademickim adresowany jest do studentów I roku studiów stacjonarnych I stopnia, rozpoczynających studia na kierunku matematyka w roku akad. 2012/2013. Kwalifikacja do projektu będzie przeprowadzana po rozpoczęciu roku akademickiego.

Głównym celem projektu jest większenie liczby absolwentów kierunku matematyka na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Przedstawiciele firm prowadzących działalność na lokalnym rynku podkreślają, że w zasadzie od zaraz potrzebują specjalistów posiadających wiedzę i kompetencje analogiczne do tych, które mają reprezentować absolwentów matematyki.

 

Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Poster Image

13 września 2012 r.

 

„Współczesny regionalizm. Pomiędzy tradycja a nowoczesnością” – to tytuł ogólnopolskiej konferencji Uniwersytetów Trzeciego Wieku, która odbyła się w Zielonej Górze w dniach od 12 do 15 września. Organizatorem i gospodarzem konferencji był Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

 

Biblioteka Uniwersytecka rośnie w siłę!

Poster Image

11 września 2012 r.

 

Już wkrótce Uniwersytet Zielonogórski będzie miał nową Bibliotekę. Budowa Biblioteki Uniwersyteckiej trwa od roku. W tej chwili budynek ma już wszystkie piętra, dach, okna i elewację.
Na placu budowy przy al. Wojska Polskiego trwają intensywne prace, ponieważ budowa ma zostać sfinalizowana do końca 2012 r.
Nowa Biblioteka Uniwersytecka będzie jedną z najnowocześniejszych bibliotek w Polsce. 
Koszt budowy Biblioteki to 30 mln zł, z czego 85 proc. pochodzi z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
 

 

Salon Maturzystów 2012

Poster Image

12 września 2012 r.

 

Każdego roku na początku września aktualni maturzyści spędzają czas na salonach. Tegoroczny Zielonogórski Salon Maturzystów zorganizowano na Uniwersytecie Zielonogórskim 12 września.

Na tegorocznym salonie Maturzystów w hali sportowej przy ul. Szafrana prezentowało się kilkanaście uczelni z zachodniej Polski. Uniwersytet Zielonogórski reprezentowany był przez wszystkie wydziały.
W tym roku Salon Maturzystów zorganizowany jest w 18 miastach w Polsce. UZ uczestniczy w Salonach Maturzystów odbywających się w Poznaniu, Zielonej Górze, Szczecinie i Wrocławiu.

Organizatorem spotkania była Fundacja Edukacyjna Perspektywy.
 

 

Budynek WEIiT nabiera kształtu

Poster Image

10 września 2012 r.

 

Po starym wizerunku budynku Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji w zasadzie nie ma już śladu. Remont siedziby Wydziału rozpoczął się wiosną tego roku. Aktualnie budynek ma już zupełnie nowy wygląd.

 

Tymczasowo na okres remontu zajęcia dydaktyczne dla studentów wydziału oraz wszystkie pomieszczenia administracyjne WEIiT zostały przeniesione do bud. przy ul. Ogrodowej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na początku przyszłego roku akademickiego 2013/2014 studenci Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji powrócą do nowego, wyremontowanego budynku.


 

 


D&C JARY (C) 2010 - 2013 .:. #:1146952