Wirtualne Dni Otwarte
TV@UZ - Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

TV@UZ
Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

Redakcja:

ul. prof. Z. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra
tel.: (+48 68) 328 2874,
                     328 2876

e-mail: tv@uz.zgora.pl

Wyszukiwarka

W poniższe pole wprowadź wyszukiwane hasło, bądź frazę
 

Sierpień 2012

Rozmowa z JM Rektorem Uniwersytetu Zielonogórskiego w latach 2005-2012, prof. Czesławem Osękowskim

Poster Image

30 sierpnia 2012 r.

 

31 sierpnia 2012 r. kończy się druga kadencja rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. Czesława Osękowskiego. Obecny Rektor sprawował tę funkcje od 2005 r.

Nowym rektorem zielonogórskiej uczelni będzie od 1 września prof. Tadeusz Kuczyński.

Z Rektorem Uniwersytetu Zielonogórskiego w latach 2005-2012, prof. Czesławem Osękowskim rozmawia Anna Urbańska.

 

Rusza budowa Parku Naukowo-Technologicznego UZ!

PNT.jpg

23 sierpnia 2012 r.

 

23 sierpnia 2012 podpisano umowę dotycząca dofinansowania budowy Parku Naukowo-Technologicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego ze środków Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Z LRPO na ten cel popłynie blisko 51 mln zł.

Przypomnijmy, że Zarząd Województwa podjął uchwałę o przekazaniu Uniwersytetowi środków na ten cel 2 miesiące temu.

 

Aktu zawarcia umowy dokonano w Centrum Logistycznym Parku Naukowo-Technologicznego w Nowym Kisielinie. Umowę podpisali: rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof, Czesław Osękowski oraz marszałek Województwa Lubuskiego, Elżbieta Polak.

Marszałek Elżbieta Polak podkreśliła, że Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego to największe przedsięwzięcie innowacyjne w województwie lubuskim.

- W województwie brakuje firm badawczych, innowacyjnych. Rezultaty działalności Parku Naukowo-Technologicznego będą miały wymiar mierzalny. Strukturę Parku tworzyć będą cztery centra naukowo-technologiczne oraz Inkubator Przedsiębiorczości. Inkubator będzie miejscem powstawania nowych firm, w nim będzie się odbywał bezpośredni transfer wiedzy do biznesu. - dodała Elżbieta Polak.

Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego zaznaczył, że nie ma w województwie lubuskim bardziej odpowiedniej jednostki, aniżeli Uniwersytet Zielonogórski, która mogłaby tak pobudzać gospodarkę poprzez transfer wiedzy i innowacyjności. Prof. Czesław Osękowski dodał, że Park Naukowo-Technologiczny to także olbrzymia szansa na rozwój Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Rektor UZ dodał, że dzięki wsparciu z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego udało się zrealizować wiele inicjatyw Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ze środków z LRPO już wcześniej zmodernizowano akademik Wcześniak oraz realizowana jest budowa nowej biblioteki uniwersyteckiej.

Strukturę Parku tworzą:

- Centrum Logistyczne Parku Naukowo-Technologicznego i Platformy na Rzecz Nauki i Gospodarki (projekt jest już zrealizowany);

- Centrum Zrównoważonego Budownictwa i Energii;

- Centrum Innowacji – „Technologie dla Zdrowia Człowieka”;

- Centrum Technologii Informatycznych;

- Inkubator Przedsiębiorczości

Inwestycja pn. "Park Naukowo-Technologiczny" kosztować będzie ponad 60 mln zł. Dofinansowanie z LRPO wynosi blisko 51 mln. Część środków pochodzi także z Urzędu  Miasta Zielona Góra (wspólnie z Miastem Zielona Góra realizowany jest Inkubator Przedsiębiorczości).

Projekt ma zostać zrealizowany do końca 2013 r.

 


D&C JARY (C) 2010 - 2013 .:. #:1146951