Wirtualne Dni Otwarte
TV@UZ - Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

TV@UZ
Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

Redakcja:

ul. prof. Z. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra
tel.: (+48 68) 328 2874,
                     328 2876

e-mail: tv@uz.zgora.pl

Wyszukiwarka

W poniższe pole wprowadź wyszukiwane hasło, bądź frazę
 

Listopad 2012

Astronomia otrzymała uprawnienia habilitacyjne

Poster Image

30 listopada 2012 r.

 

Uniwersytecka astronomia została doceniona.

26 listopada 2012 r. Prezydium Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Naukowych zatwierdziło przyznanie Wydziałowi Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego prawa nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk fizycznych w zakresie astronomii. By móc otrzymać uprawnienia habilitacyjne, należy wykazać się bardzo wysokim poziomem działalności naukowej oraz odpowiednią kadrą.

Młodzi naukowcy dla Innowacji

Poster Image

30 listopada 2012 r.

 

„Młodzi naukowcy dla Innowacji” – pod takim hasłem Urząd Marszałkowski Woj. Lub. we współpracy z Wydziałem Mechanicznym UZ organizuje cykl spotkań dla młodzieży. Każdą z 10 wizyt uczniów na wydziale rozpoczyna wprowadzający wykład popularno-naukowy. Następnie młodzież udaje się do laboratoriów. Tam w sposób praktyczny uczestniczy w siedmiu pokazach.

Program „Młodzi naukowcy dla Innowacji” realizowany jest na UZ na przełomie listopada i grudnia. W 10 spotkaniach weźmie udział blisko 300 uczniów z 14 lubuskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania z naukowcami realizowane są ze środków Unii Europejskiej, w ramach projektu systemowego pn. Lubuskie Centrum Innowacji.

Kopalnia w Lubuskiem już w 2030 r.

Poster Image

23 listopada 2012 r.

 

Chociaż do pierwszego kW energii elektrycznej wyprodukowanej w elektrowni, zasilanej węglem brunatnym pochodzącym z nowej kopalni z okolic Gubina i Brodów, pozostało jeszcze 18 lat, wiążące decyzje musza zapaść już dzisiaj. Kopalnia ma powstać w 2030 r., ale w planach górniczych to już bardzo niedługo. Zespoły naukowców z Akademii Górniczo Hutniczej i Uniwersytetu Zielonogórskiego pracują równolegle nad dwoma dokumentami: projektem zagospodarowania złoża oraz raportem oddziaływania na środowisko.

23 listopada 2013 r. w Instytucie Inżynierii Środowiska UZ odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa, podczas której przestawiono szczegółowo perspektywy działalności kompleksu wydobywczo-energetycznego w woj. lubuskim.

ZielMAN-edu

Poster Image

23 listopada 2012 r.

 

Internet o szybkości przesyłu 10Mb/s oraz dodatkowe 10Mb/s w abonamencie, jesli szkoła zdecyduje się na uruchomienie sieci WiFi  - obie uslugi za jedyne 100 zł miesięcznie. Ponadto stałe adresy IP zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem, brak limitów odbieranych i wysyłanych danych, a do tego ochrona antyspamowa serwerów pocztowych szkoły,  bezproblemowy, szybki dostęp do usług miejskich dedykowanych dla szkół oraz do zbiorów bibliotecznych – to najnowsza oferta ZielMANa, skierowana do szkół z Zielonej Góry.

Szczegóły oferty ZielMAN-edu przedstawił dyrektorom i przedstawicielom zielonogórskich szkół Dyrektor Centrum Komputerowego UZ na spotkaniu zorganizowanym na Uniwersytecie Zielonogórskim 23 listopada 2012 r.

Pedagogika dziecka. Perspektywy teoretyczne a praktyka

Poster Image

21 listopada 2012 r.

 

Aby szkoła była miejscem, w którym dzieci czują się dobrze i bezpiecznie, a nauka - prawdziwą zabawą, uczeń musi być dla nauczyciela ważnym partnerem. Właśnie dziecku w edukacji i wychowaniu w praktyce w kontekście podstaw teoretycznych poświęcona była konferencja, zorganizowana na Uniwersytecie Zielonogórskim w dniach od 21 do 22 listopada.

Promocje Doktorskie

Poster Image

20 listopada 2012 r.

 

Podczas uroczystości, jaka odbyła się na Uniwersytecie Zielonogórskim 20 listopada 2012 r.  24 osoby, które obroniły swpje rozprawy dokrtorskie w roku akademickim 2011/2012 odebrały dyplomy doktorskie. Podczas uroczystości dyplomy habilitacyjne wręczono także czterem nowym doktorom habilitowanym.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na UZ

Poster Image

19 listopada 2012 r.

 

W dniach od 12 do 18 listopada na Uniwersytecie Zielonogórskim trwał Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, zorganizowany przez Biuro Karier UZ.

Profesor Edward Hajduk - filozof, socjolog, pedagog skończył 80 lat

Poster Image

15 listopada 2012 r.

 

„Zamysł", "domysł", "ochoczo", "roztropnie", "udatnie” – to słowa-identyfiakatory charakterystycznego, niepowtarzalnego języka prof. Edwarda Hajduka, który właśnie skończył 80 lat.

Z tej okazji Zakład Metodologii Badań Społecznych Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu zorganizował seminarium metodologiczne zatytułowane „Badania społeczne dawniej i dziś”.

Rozmowa z prof. Andrzejem Drzewińskim

Poster Image

14 listopada 2012 r.

 

Z prof. A. Drzewińskim, fizykiem, Prodziekanem Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz pisarzem science fiction rozmawia Anna Urbańska.

Sztuczne DNA w Zielonej Górze

Poster Image

13 listopada 2012 r.

 

Co to jest sztuczne DNA, jakie ma właściwości, gdzie ma swoje zastosowanie i czemu służy? - Tym zagadnieniom poświęcone było spotkanie zorganizowane na Wydziele Mechanicznym UZ 13 listopada.

Celem konferencji, stanowiącej częśc projektu realizowanego przez BTU Cottbus w partnerstwie z UZ, była popularyzacja w regionie przygranicznym idei syntetycznego DNA.

Nowy portal studencki wZielonej.pl

Poster Image

12 listopada 2012 r.

 

6 listopada 2012 r. ruszył nowy protal studencki.

wZielonej.pl  zastąpił istnejący dotąd serwis UZetka.pl. Twórcami portalu są media studencki UZ.

Między biotechnologią a ochroną środowiska

Poster Image

12 listopada 2012 r.

 

Studenci i doktoranci kierunków biologicznych z całej Polski oraz z Czech i Ukrainy przyjechali do Zielonej Góry, aby wziąć udział w VII Międzynarodowym Studenckim Sympozjum Naukowym, zorganizowanym przez Koło Naukowe Biologów oraz Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego. Konferencja miała miejsce w dniach od 8 do 10 listopada.

 

Rozmowa z Kają Rostkowską, redaktor naczelną "UZetki"

Poster Image

13 listopada 2012 r.

 

Gazeta Studencka "UZetka" ma już 10 lat. Dokładnie w październiku 2002 roku ukazał sie pierwszy numer gazety.

Z tej okazji gościem TV@UZ była Kaja Roskowska, redaktor naczelna miesięcznika.

 

Rozmowa z L. Smołą - kierownik Biura Karier na temat Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Poster Image

12 listopada 2012 r.

 

W dniach od 12 do 16 listopada trwa na Uniwersytecie Zielonogórskim Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

O szczegółach tego przedsięwzięcia z Lilią Smoła, kierownik Biura Karier rozmawia Anna Urbańska.

Naziemna telewizja cyfrowa już w Lubuskiem

Poster Image

8 listopada 2012 r.

 

7 listopada 2012 r. o godz. 16.15 w województwie lubuskim jako p[ierwszym w kraju został wyłaczony analogowy system nadawania telewizji naziemnej. Od tej pory telewizja nadawać będzie w systemie cyfrowym.

Wyłączenie sygnału analogowego i przejście na przekaz cyfrowy było w Lubuskiem poprzedzone aktywną kampania informacyjną. Jej ważny element stanowiły Telewizyjne Miasteczka Cyfrowe TVP Gorzów Wlkp. W tę objazdową akcję informacyjną zaangażował się także Uniwersytet Zielonogórski. Pracownicy i studenci UZ prezentowali swoje projekty, a uniwersyteccy eksperci prowadzili tematyczne prelekcje dla mieszkańców województwa.

Nie stawiaj krzyża!

Poster Image

Akumulator

Poster Image

  

Spoty umieszczono na wniosek Pełnomocnika Prezydenta Miasta Zielona Góra

ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

 


D&C JARY (C) 2010 - 2013 .:. #:1169325