Wirtualne Dni Otwarte
TV@UZ - Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

TV@UZ
Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

Redakcja:

ul. prof. Z. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra
tel.: (+48 68) 328 2874,
                     328 2876

e-mail: tv@uz.zgora.pl

Wyszukiwarka

W poniższe pole wprowadź wyszukiwane hasło, bądź frazę
 

Luty 2012

Biznes plan dla projektów inwestycyjnych

Poster Image

28 luty 2012r.

 

W jaki sposób napisać biznes plan dla projektów inwestycyjnych? W jaki sposób dokonać analizy rynku czy wreszcie jak przygotować plan marketingowy? Informacje w tym zakresie można było uzyskać podczas szkolenia, które odbyło się 28 lutego w Parku Naukowo Technologicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego w Nowym Kisielinie.

 

Posiedzenie indykacyjne

Poster Image

29 luty 2012r.

 

Dziś w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się spotkanie indykacyjne Kolegium Elektorów UZ, podczas którego wyłoniono kandydatów na rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego na kadencję 2012/2016.  Są nimi (w kolejności największej liczby zdobytych głosów): prof. dr hab. inż. Tadeusz Kuczyński, prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski, prof. dr hab. inż. Józef Korbicz, dr hab. Zbigniew Izdebski, prof. UZ oraz dr hab. Longin Rybińki prof. UZ.
 

Kandydaci muszą potwierdzić pisemnie swój udział w wyborach do 3 marca do godz. 12:00   oraz złożyć oświadczenie lustracyjne uczelnianej komisji wyborczej.

 

Młodzieżowy Uniwersytet Zielonogórski - trzecia edycja

Poster Image

21 luty 2012r.

 

Ruszyła trzecia edycja Młodzieżowego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wydziały naszej uczelni promują swoją ofertę kształcenia poprzez  wykłady i warsztaty prowadzone przez pracowników i studentów w 14 miastach w województwie lubuskim i województwach ościennych. Zaplanowanych jest 19 wyjazdów do szkół ponadgimnazjalnych. W programie przewidziano również 5 spotkań  w Zielonej Górze.

 

Modernizacja budynku dydaktycznego WEiT

Poster Image

luty 2012r.

 

W połowie lutego zapadła decyzja o przyznaniu Uniwersytetowi Zielonogórskiemu środków na modernizację budynku dydaktycznego Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji. Będzie to gruntowny remont obejmujący prace budowlane związane m.in. nową elewacją, dachem, nowoczesnym wyposażeniem i funkcjonalnym układem sal, wymianą instalacji czy montażem nowych dźwigów osobowych. Blisko 42 mln złotych zostanie przeznaczone na ten cel.

 

Kierunek lekarski na UZ

Poster Image

22 luty 2012r.

 

Ponad dwa lata pracy nad powołaniem kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim zwieńczone zostało podpisaniem porozumienia pomiędzy władzami uniwersytetu i województwa lubuskiego oraz osobnego z władzami miasta. Podpisane dokumenty określają szczegóły zobowiązań stron w realizacji nowego kierunku kształcenia. Pierwszy nabór na studia lekarskie, zgodnie z ustaleniami porozumień,  odbędzie się w roku akademickim 2014/2015.

 

Infostrada dla Lubuskiego Trójmiasta

Poster Image

luty 2012r.

 

Zielonogórska Miejska Sieć Komputerowa ZielMAN jest budowana od 15 lat. Jest to sieć metropolitalna dla miasta Zielonej Góry. Pełni również funkcje sieci regionalnej. W roku 2010 dołączona została do sieci ZielMAN, zbudowana w Sulechowie sieć miejska pod nazwą Sulechowska Miejska Sieć Komputerowa SulMAN, a pod koniec roku 2011 oddano do użytku w Nowej Soli Nowosolską Miejską Sieć Komputerową SolMAN.
ZielMAN, SulMAN i SolMAN są własnością Uniwersytetu Zielonogórskiego i tworzą ponad 100 km sieci światłowodowej dla Lubuskiego Trójmiasta.

 

Nowa Biblioteka UZ

Poster Image

luty 2012r.

 

Nowoczesna funkcjonalna, otwarta i hybrydowa, ma być artystyczno – kulturowym miejscem regionu, przystosowanym do działań naukowo - dydaktycznych środowiska akademickiego, a także inicjatyw miejskich. Mowa oczywiście o funkcjonalności nowej Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Od kilku miesięcy trwają prace związane z budową obiektu i jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to na początku przyszłego roku czytelnicy będą mogli korzystać z jej bogatej oferty.

 

Projektowanie systemów z odnawialnymi źródłami energii

Poster Image

luty 2012r.

 

Instytut Inżynierii Elektrycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego przedstawia nową ofertę studiów podyplomowych pn. Projektowania systemów z odnawialnymi źródłami energii. O unikalności tego kierunku, kompetencjach, które w trakcie studiów można nabyć, a także o perspektywach zawodowych opowiadają prof. Grzegorz Benysek oraz dr inż. Robert Smoleński.

 


D&C JARY (C) 2010 - 2013 .:. #:1146936