Wirtualne Dni Otwarte
TV@UZ - Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

TV@UZ
Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

Redakcja:

ul. prof. Z. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra
tel.: (+48 68) 328 2874,
                     328 2876

e-mail: tv@uz.zgora.pl

Wyszukiwarka

W poniższe pole wprowadź wyszukiwane hasło, bądź frazę
 

Marzec 2012

Bachanalia 2012 - zapowiedź

Poster Image

29 marca 2012 r.

 

Korowód bachanaliowy, imprezy takie jak zjazd na byle czym, konkursy sportowe i artystyczne a także koncerty z udziałem polskich gwiazd  tj. Strachy  na Lachy, Kamil Bednarek, Muchy, Abradab czy Dżem to część atrakcji jakich mogą się spodziewać studenci podczas Bachanaliów 2012. O tym jak będzie wyglądać program studenckiego święta poinformował Parlament Studencki podczas konferencji prasowej.

 

Dni Frankofonii

Poster Image

27 - 30 marca 2012 r.

 

Na kilka dni budynek Neofilologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego stał się miejscem francuskiem kultury. Można było m.in.: zjeść francuskie smakołyki, przy francuskiej muzyce, dowiedzieć się różnych informacji o francuskiej modzie, uczestniczyć w warsztatach o francuskiej Afryce, a także pójść na wykład porwadzony w języku francuskim oczywiście o francuskiej literaturze lub obejrzeć wystawę o francuskich artystach. Wszystko za sprawą przygotowanych inicjatyw edukacyjno - artystycznych, które odbyły się  w ramach Dni Frankofonii pn. Jezyk, kultura, edukacja.

 

Akademia Siemensa na UZ

Poster Image

26 marca 2012 r.

 

26 marca odbyła się inauguracja działalności Akademii Siemens na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jest to pionierski na skalę kraju projekt pilotażowy firmy Siemens we współpracy z Wydziałem Elektrotechniki Informatyki i Telekomunikacji.

 

Praca - labor czy opus?

Poster Image

26 marca 2012 r.

 


Czy praca jest dla człowieka cierpieniem, trudem dnia powszedniego, wysiłkiem fizycznym i psychicznym  czy może jednak bardziej kreatywnym wyzwaniem, aktywnością pozwalającą się realizować, odkrywać pokłady własnego potencjału? Czy człowiek jest dla pracy czy praca dla człowieka? Czy praca jest zatem bardziej opus, czy labor? Lub jednym i drugim jednocześnie?

 

Wybory Prorektorów Uniwersytetu Zielonogórskiego

Poster Image

28 marca 2012 r.

 

Dziś w Auli uniwersyteckiej odbyło się zebranie Elektorów związane z wyborami Prorektorów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Kandydatów na stanowiska prorektorskie przedstawił środowisku akademickiemu Rektor - Elekt, prof. dr hab. inż. Tadeusz Kuczyński.  Prof. dr hab. inż. Magdalena Graczyk została prorektorem ds. Jakości Kształcenia , prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski został prorektorem ds. Studenckich , prof. zw. dr hab. Janusz Gil prorektorem ds. Nauki i Współpracy  z Zagranicą oraz dr hab. inż.  Andrzej Pieczyński, prof. UZ prorektorem ds. Rozwoju.

 

Absolutorium kierunku Architektura i Urbanistyka

Poster Image

15 marca 2012 r.

 

32 absolwentów kierunku Architektura i Urbanistyka otrzymało dyplomy ukończenia studiów I stopnia. Uroczystość odbyła się 15 marca w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Podgórnej 50.

 

prof. Tadeusz Kuczyński Rektorem-elektem Uniwersytetu Zielonogórskiego

Poster Image

21 marca 2012 r.

 

O tym, kto będzie pełnił najważniejszą funkcję na Uniwersytecie Zielonogórskim przez najbliższe 4 lata dowiedzieliśmy się 21 marca 2012 r. Nowym rektorem Uniwersytetu Zielonogórskiego zostanie prof. Tadeusz Kuczyński, obecny Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą UZ.

Prof. Kuczyński zwyciężył ostatecznie w drugiej turze wyborów z wynikiem 84 głosów, pokonując w ten sposób swojego kontrkandydata, prof. Wojciecha Strzyżewskiego, na którego głosowało 37 elektorów.

 

Nowa książka prof. Zbigniewa Izdebskiego

Poster Image

19  marca 2012 r.

 

Profesor Zbigniew Izdebski spotkał się z czytelnikami w zielonogórskiej Palmiarnii w ramach promocji swojej nowej książki zatytułowanej "Seksualność Polaków na początku XXI wieku, studium badawcze". Spotkanie, które odbyło się 19 marca 2012 r. w zielonogórskiej Palmiarni, prowadził red. Jacek Żakowski z tygodnika "Polityka".

 

Jacek Żakowski gościem Uniwersytetu Zielonogórskiego

Poster Image

19  marca 2012 r.

 

Jacek Żakowski, dziennikarz-publicysta-komentator tygodnika "Polityka" był gościem Uniwersytetu Zielonogórskiego. 19 marca 2012 r. wygłosił wykład pt.: "Czy zaczyna się wyłaniać nowy model polskiej demokracji?". Żakowski przedstawił słuchaczom eowlucję i aktualny stan polskiego demokratyzmu oraz swoją koncepcję pojawiających się w Polsce nurtów nowej demokracji.

 

Złap byka za rogi czyli dyktando uniwersyteckie

Poster Image

15  marzec 2012r.

 

Już po raz siódmy kilkudziesięciu  studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego zmagało się z polską ortografią - mowa oczywiście o dyktandzie uniwersyteckim pn. Złap byka za rogi, którego autorem tradycyjnie był  prof. Marian Bugajski.

 

Debata przedwyborcza z kandydatami na stanowisko Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego

Poster Image

 14 marzec 2012r.

 

14 marca w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się debata z udziałem kandydatów na rektora uczelni. Prof. dr hab. inż. Józef Korbicz, dr hab. Zbigniew Izdebski, prof. UZ, prof. dr hab. Wojeciech Strzyżewski i prof. dr hab. inż. Tadeusz Kuczyński przedstawili środowisku akademickiemu wizję rozwoju naszej uczelni oraz cele, które chcą zrealizować.

 

Targi Pracy - Etat 2012

Poster Image

14  marzec 2012r.

 

Znalezienie wymarzonej pracy to nie lada wyzwanie, zatrudnienie kompetentnego i kreatywnego pracownika nie należy również do prostych spraw. Rozwiązaniem służą targi pracy, które dla studentów i absolwentów są szansą na bezpośrednią rozmowę z potencjalnym pracodawcą. Dla firm są okazją do zaprezentowania swojej oferty i zwerbowania wykwalifikowanej kadry. Obie strony skorzystały z tej możliwości 14 marca podczas Targów Pracy Etat 2012, zorganizowanych przez Biuro Karier w murach Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Targi Edukacyjne Absolwent 2012 w Zielonej Górze

Poster Image

 13 - 14 marzec 2012r.

 

O wciąż wzbogacanej ofercie edukacyjnej, o sukcesach kadry naukowej, o tym że studenci Instytutu Muzyki robią karierę w showbiznesie, o tym w jaki sposób wydobyć energie odnawialną, o wyjazdach zagranicznych młodych Astronomów czy wreszcie o tym czy absolwenci odnajdują się na wymagającym rynku pracy. O tym wszystkim rozmawiali pracownicy naszej uczelni z młodzieżą odwiedzającą stanowisko Uniwersytetu Zielonogórskiego podczas Targów Edukacyjnych w Zielonej Górze.

 

Kolejne etapy projektu "Życie Lubuszan. Współczesność i perspektywy"

Poster Image

 marzec 2012r.

 

Trwają intensywne prace nad projektem pn. „Życie Lubuszan. Współczesność i perspektywy”, projektem, którego głównym celem jest diagnoza wykluczenia społecznego wśród osób dorosłych i młodzieży w naszym regionie. Stronami realizującymi przedsięwzięcie są Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz Uniwersytet Zielonogórski.  Zakończono już etap badań sondażowych. Obecnie  trwają przygotowania do kolejnego etapu projektu - realizacji badań jakościowych.

 

Kontynuacja tematu z 03.10.2011r. klik

 

Absolutorium Inżynierii Biomedycznej

Poster Image

6-7  marzec 2012r.

 

Kolejni absolwenci kierunku Inżynieria Biomedyczna na Uniwersytecie Zielonogórskim odebrali dyplomy ukończenia studiów I stopnia i złożyli uroczyste ślubowanie.
 

 

Dni Erazmusa

Poster Image

6-7  marzec 2012r.

 

Jak wygląda procedura aplikowania? Kto może wyjechać i jakie warunki należy spełnić, a także czy należy biegle posługiwać się językiem obcym? Na te i na wiele innych pytań można było uzyskać odpowiedzi podczas dwudniowej imprezy informacyjnej nt. studiów i praktyk za granicą w ramach programu Erazmus.

 

X Targi Edukacyjne Absolwent 2012 w Gorzowie Wielkopolskim

Poster Image

6-7  marzec 2012r.

 

Możliwość uzyskania informacji o zasadach tegorocznej rekrutacji, ofercie edukacyjnej ponad 50 uczelni wyższych, a także mnóstwo atrakcji w postaci pokazów sportowych, artystycznych czy zawodowych przygotowanych specjalnie dla młodzieży - tak można opisać dwudniowe Targi Edukacyjne Absolwent 2012 w Gorzowie Wielkopolskim, w których uczestniczył Uniwersytet Zielonogórski.

 

Maria Skłodowska – Curie w służbie nauki wczoraj i dziś

Poster Image

5 marzec 2012r.

 

Dziś w Kampusie B Uniwersytetu Zielonogórskiego przy al. Wojska Polskiego otworzono wystawę pn. Maria Skłodowska – Curie w służbie nauki wczoraj i dziś.
Pomysłodawczynią wystawy jest europoseł Jolanta Hibner. Ekspozycja jest hołdem złożonym polskiej uczonej oraz okazją do zaprezentowania jej biografii oraz wkładu naukowego w dziedzinach fizyki, chemii czy medycyny na przestrzeni ostatnich 100 lat.

 

Młodzieżowy Uniwersytet Zielonogórski w Zielonej Górze

Poster Image

1 marzec 2012r.

 

Młodzieżowy Uniwersytet Zielonogórski ze swoją ofertą edukacyjną zawitał do Zielonej Góry. W obu kampusach naszej uczelni pracownicy naukowi i studenci przedstawili różne projekty edukacyjne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. My ze swoją kamerą gościliśmy na wykładzie pt. „Jak media zmieniły nasze życie? – Nowe możliwości i zagrożenia" przygotowanym przez dr Ewę Nowicką i warsztacie pn. "Gdbym pracował w mediach...?"zorganizowanym przez studentów Edukacji Medialnej i Informatycznej.

 

Rekrutacja na studia II stopnia na UZ

Poster Image

1 marzec 2012r.

 

Od 1 marca 2012 r. na Uniwersytecie Zielonogórskim rozpoczyna się rekrutacja  na studia II stopnia (magisterskie) na kierunkach technicznych na trzech wydziałach: Elektrotechniki, Informatyki I Telekomunikacji,  Mechanicznym oraz  Inżynierii Lądowej I Środowiska.

 


D&C JARY (C) 2010 - 2013 .:. #:1169323