Wirtualne Dni Otwarte
TV@UZ - Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

TV@UZ
Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

Redakcja:

ul. prof. Z. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra
tel.: (+48 68) 328 2874,
                     328 2876

e-mail: tv@uz.zgora.pl

Wyszukiwarka

W poniższe pole wprowadź wyszukiwane hasło, bądź frazę
 

Styczeń 2012

Wystawa Grzegorza Hańderka

Poster Image

 27 styczeń 2012r.

 

27 stycznia w Galerii Grafiki Biblioteki Sztuki Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się prezentacja wystawy Grzegorza Hańderka, przedstawiciela katowickiego środowiska artystycznego. Przedstawiono grafiki z cyklu Powierzchowność/Exterior.

 

Park Naukowo - Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Poster Image

 styczeń 2012r.

 

Park Naukowo - Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego - innowacyjne centrum regionu, miejsce spotkań biznesu i nauki, prowadzenia projektów rozwojowych i badawczych, a także szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Na temat  misji i wizji Parku oraz przyszłych inwestycji rozmawiamy z osobami odpowiedzialnymi za jego działalność i rozwój.

 

Projekt NewMAN

Poster Image

 styczeń 2012r.

 

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają prace związane z wdrożeniem projektu NewMAN. Celem inwestycji jest zapewnienie 21 jednostkom naukowym znajdującym się na terenie całego kraju, dostępu do nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury sieciowej. Umożliwi ona łączność z jednostkami naukowymi całego świata poprzez połączenie z siecią szkieletową Polskiego Internetu Optycznego PIONIER. O idei i założeniach projektu NewMAN, a także na co pozwoli nowa, nowoczesna sieć środowisku naukowemu, opowiadają osoby odpowiedzialne za to przedsięwzięcie.

 

Plany Uniwersytetu Zielonogórskiego na rok 2012 - wyzwania, ważne wydarzenia i kierunki rozwoju

Poster Image

 styczeń 2012r.

 

Dalszy rozwój kadry naukowej, praca nad jakością kształcenia, promocja działań edukacyjnych a także budowa Parku Naukowo - Technologicznego oraz nowej biblioteki, to kilka z kluczowych wyzwań Uniwersytetu Zielonogórskiego na rok 2012.

 

Noc Biologów 2012

Poster Image

13 styczeń 2012r.

 

Izolacja DNA z próbek krwi zwierząt, tworzenie odlewów paproci, obserwacja bakterii pod mikroskopem czy analiza włosa drapieżnika - to kilka przykładów ćwiczeń realizowanych przez młodzież podczas Nocy Biologów. Organizatorem  tej imprezy edukacyjnej, na którą składały się wykłady, pokazy, warsztaty, laboratoria, jest Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Noc Biologów to inicjatywa ogólnopolska. Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie nauk biologicznych w 16 ośrodkach w Polsce.

 

Uprawnienia do doktoryzowania w dyscyplinie automatyka i robotyka na UZ

Poster Image

16 styczeń 2012r.

 

Pod koniec listopada 2011 roku Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów przyznała Wydziałowi Elektotechniki Informatyki i Telekomunikacji uprawnienie do nadawania stopnia naukowego doktora nauk technicznych w dyscyplinie automatyka i robotyka. O możliwościach edukacyjnych jakie niesie ze sobą ta decyzja rozmawiamy z Dziekanem Wydziału Elektrotechniki Informatyki i Telekomunikacji, dr hab. inż. Andrzejem Pieczyńskim, prof. UZ.

 

Studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego zabiagają o "stypendium z wyboru"

banner_big_stypendium z wyboru.png

Trwa głosowanie na aplikacje kandydatów do „Stypendium z wyboru” przyznawanego już po raz drugi przez Fundację Absolvent.pl. Ubiega się o nie również ośmioro studentów z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
„Stypendium z wyboru” to program kierowany do studentów oraz świeżo upieczonych absolwentów wyższych uczelni. Jego unikalność polega na tym, że nagradzane są tutaj nie wyniki w nauce, czy dokonania sportowe, a kreatywność i siła przebicia kandydatów, gdyż laureaci wybierani są drogą otwartego głosowania. Osoby ubiegające się o stypendium, indywidualnie lub w nawet pięcioosobowych grupach, musiały złożyć odpowiednią aplikację. Mogła to być prezentacja, film czy też zwykły tekst. Ważne, żeby zainteresowała i zachęciła do oddania głosu. Kolejnym warunkiem, było złożenie deklaracji kandydatów, że pieniądze zostaną spożytkowane na cel związany z edukacją lub rozwojem zawodowym.
Aktualnie trwa ostatni, najważniejszy etap, w którym internauci oddając swoje głosy pomagają wybrać przyszłych stypendystów. To im przyznane zostaną pieniądze przekazane przez mecenasów programu. Jest o co walczyć, gdyż kwota stypendium może wynieść nawet 5000 złotych.
Wśród 727 osób, które zakwalifikowały się do ostatniej fazy programu, znalazło się również ośmioro studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego, którzy czekają na głosy. Po kliknięciu w wybrane imię można zobaczyć ich aplikacje:
Dominik
Anna
Michalina
Krystian
Beata
Marta
Krystian
Marika
Pamiętajcie, najbardziej pomocne są głosy pięciogwiazdkowe, ale tak naprawdę każdy głos jest na wagę złota. Głosowanie trwa do 22 stycznia.

Pierwsze firmy w Lubuskim Parku Przemysłowo - Technologicznym

Poster Image

13 styczeń 2012r.

 

Firmy DARSTAL i LUG nowymi inwestorami w Lubuskim Parku Przemysłowo - Technologicznym (LPPT). 13 stycznia rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż 3 działek w Nowym Kisielinie za blisko 2mln złotych. Tego samego dnia podczas konferencji prasowej zaprezentowano profile działalności obu firm i ich plany inwestycyjne. O tym jaki będzie miało to oddźwięk na rozwój uczelni i regionu rozmawiamy z udziałowcami Parku oraz z prezesami obu firm.

 

Stypendyści Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na UZ

Poster Image

12 styczeń 2012r.

 

7. studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego otrzymało stypendia za osiągnięcia w nauce i 3. studentów za wybitne osiągnięcia sportowe na rok akademicki 2011/2012. Dyplomy Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnie zdolnych studentów wręczył Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. Czesław Osękowski. O tym czym chcieliby się zająć zawodowo, o swoich pasjach i osiągnięciach naukowych, a także na co przeznaczą stypendia opowiadają najlepsi z najlepszych.

 

Pierwsza sesja fotograficzna Twarzy UZ

Poster Image

12 styczeń 2012r.

 

W dniach 28 i 29 listopada 2011 roku Biuro Promocji już po raz trzeci zorganizowało Casting na Twarze  Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dwudniowe przedsięwzięcie odbyło się w klubach studenckich: Gęba oraz U Ojca. Swoich sił przyszło próbować 24 studentów. Wśród nich komisja wyłoniła 14 zwycięzców, którzy zostali Twarzami Uniwersytetu Zielonogórskiego. W czwartek 12 stycznia odbyła się pierwsza sesja fotograficzna w budynku Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Kursy malarstwa i rysunku - zapowiedź

Poster Image

15 styczeń 2012r.

 

Pracownicy Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego organizują kursy przygotowawcze w zakresie malarstwa i rysunku. Zainteresowani uczestnictwem w ciągu 4 cykli weekendowych będą mieli możliwość wzbogacenia swojego warsztatu zarówno o wiedzę merytoryczną jak umiejętności artystyczne. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 15 stycznia o godz. 10:00, w trakcie którego słuchacze dowiedzą się wszelkich informacji dotyczących zajęć z malarstwa i rysunku, bazy dydaktycznej, a także materiałów niezbędnych do udziału w kursie. Dlaczego warto skorzystać z tej oferty edukacyjnej?

 

9. Dni Niemieckie - "Poznaj kulturę i język sąsiada"

Poster Image

27 grudnia 2011r.

 

Projekt Dni Niemieckich, organizowany przez Uniwersytet Zielonogórski, łączy bardzo wiele elementów. Przede wszystkim zwraca uwagę na rzeczy zdawałoby się oczywiste: na trwałość porozumień, na konieczność ciągłości, pokazuje pięknie kulturę, pokazuje ludzi. W fantastyczny sposób angażuje młodych do tego, by ta współpraca polsko-niemiecka rozwijała się. – tak o 9. Dniach Niemieckich, jakie odbyły się w Zielonej Górze w dniach 17-21 października, mówił prezes Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr, Czesław Fiedorowicz. Organizacją tej dużej imprezy, angażującej wiele instytucji edukacyjnych w mieście zajmuje się Centrum Nauki i Języka Niemieckiego Uniwersytetu Zielonogórskiego, reprezentowane przez Barbarę Krzeszowską Zmyślony. Tegorocznym Dniom Niemieckim przyświecało hasło „Poznaj kulturę i język sąsiada”.

 

Film powstał na zlecenie Centrum Kultury i Języka Niemieckiego Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) - Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu "Sprewa-Nysa-Bóbr" oraz budżetu państwa.

 

Impreza pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego.

Powołano Akademicki Klub Krótkofalarski

DSC_0124.jpg

21 grudnia 2011 r. w siedzibie Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji Uniwersytetu Zielonogórskiego uruchomiono Akademicki Klub Krótkofalarski, a właściwie należałoby powiedzieć, że został po latach reaktywowany, ponieważ radiostacja funkcjonowała już w latach 70-ych w Wyższej Szkole Inżynierskiej. Klub otworzył Rektor UZ prof. Czesław Osękowski i przeprowadził inauguracyjną rozmowę z krótkofalowcami z UPT w Bydgoszczy. Opiekunem Klubu jest dr inż. Sławomir Piontek, a znak wywoławczy - taki jak w czasach WSI - SP3PGX. Wiecej ::

Noc Biologów

noc-biologow120113.png

Czy mszyce wiedzą, co jedzą? Co potrafią bakterie? Jaka historia ukryta jest w słojach drzew?
– odpowiedzi na te i inne pytania, dotyczące otaczającego nas świata można będzie znaleźć podczas "Nocy Biologów", jaką Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego zorganizuje po raz pierwszy 13 stycznia 2012 r.
Początek - godz. 15.00. "Noc" potrwa do godz. 21.00.

Zapraszamy głównie młodzież w wieku powyżej 12 lat, uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Z powodu ograniczonej liczby miejsc prosimy o wcześniejsze rezerwacje na adres e-mail: b.gabrys@wnb.uz.zgora.pl.
Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie::
Zielonogórska "Noc Biologów" jest częścią ogólnopolskiej akcji, która organizowana będzie równocześnie w 15 ośrodkach naukowych w Polsce.
Strona ogólnopolska::


D&C JARY (C) 2010 - 2013 .:. #:1169324